Pages Menu
Categories Menu

wzornictwo egzaminy wstepne

Kod lotniska – Co to wszystko znaczy

Jeśli podróżujesz i zobaczyć litery LAX, można na bieżąco wiedzieć, że są one kod lotniska na lotnisko w Los Angeles, w Kalifornii. Ale czy wiesz, co stoi w CAK? Litery kodowe podane na lotniskach w całej, nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale także na całym świecie, mają bardzo konkretny cel i są wykorzystywane nie tylko do komunikacji, ale za kwestie bezpieczeństwa, jak również.http://www.blackstarserwis.pl

Definicja

Definicja kodu lotniska: Trzy litery kodu służyć jako „identyfikator lokalizacji”, który jest rozpoznawany przez porty lotnicze, rządów i służb bezpieczeństwa na całym świecie. Każde lotnisko ma inny kod, który jest unikalny dla niego.

Jak Lotniska Get ich kody?

Może to być bardzo proste, jak w przypadku Atlanta, Georgia Airport jego kod jest ATL. Jednak w miastach na więcej niż jednym porcie lotniczym lub dla wielu miast, które są obsługiwane przez tego samego lotniska, lub w miastach, które mają ten sam początek robi się trochę bardziej skomplikowane. Na przykład, kod lotniska Dallas / Fort Worth jest DFW. Czasami litery dopasować nazwę lotniska JFK podobnego do John F. Kennedy Airport. W innym czasie, port lotniczy jest podany kod lotniska, które odnosi się jego wschodu lub zachodu z Missisipi. Przy wzroście na całym świecie, a wzrost liczby portów lotniczych jest kilka zmian wprowadzanych w systemie kodowania. Teraz, niektóre lotniska mają 4 litery w ich kod lotniska lub kombinację liter i cyfr do ich oznaczania.

Jaka jest historia od systemu kodowania lotnisku?

Powrót na początku 1900 roku National Weather Service przypisane dwa kody list do różnych obszarów i miast do łatwego odniesienia i do zapisywania informacji o pogodzie. Pierwszy system kodowania trzyliterowy rozpoczęto już w 1930 roku przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Transportu Lotniczego (IATA).

Wpis zawdzięczamy